Zdrowie i zadowolenie pacjenta naszym celem (+48) 32 76 60 500 sekretariat@nefrolux.com.pl 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Szpitalna 6
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

w Szpitalu NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to wysokospecjalistyczna jednostka udzielająca całodobowo świadczeń zdrowotnych obejmujących pielęgnację, opiekę i rehabilitację chorych, którzy nie wymagają hospitalizacji szpitalnej. Opiekę nad chorymi sprawuje personel medyczny z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, wykazujący się dużą empatią i spersonalizowanym podejściem do pacjenta.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szpitalu NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich zapewniamy:

  • opiekę medyczną – nasi doświadczeni lekarze i personel medyczny zapewniają kompleksową opiekę leczniczą. Przeprowadzamy diagnostykę, leczenie oraz monitorowanie stanu zdrowia naszych pacjentów. Stawiamy naindywidualne podejście do każdego pacjenta, dbając o jego unikalne potrzeby i wymagania.
  • rehabilitację – oferujemy rehabilitację, która ma na celu przywrócenie funkcji ruchowych i poprawę jakości życia pacjentów. Nasz zespół terapeutów pracuje z pacjentami nad poprawą siły mięśniowej, równowagi, koordynacji oraz przywracaniem sprawności po urazach czy operacjach.
     
  • opiekę pielęgniarską – nasze wykwalifikowane pielęgniarki i personel pielęgnacyjny są tu, aby zapewnić kompleksową opiekę i wsparcie pacjentom w codziennych czynnościach. Monitorujemy stan zdrowia, podajemy leki, wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne i jesteśmy dostępni dla pacjentów przez całą dobę.
  • wyżywienie i dietę – dbamy o zrównoważone i odpowiednie odżywianie naszych pacjentów. Współpracujemy z dietetykami, którzy opracowują spersonalizowane plany żywieniowe, uwzględniające potrzeby zdrowotne i preferencje żywieniowe pacjentów.
  • komfort pobytu – nasz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu komfortu i przyjemnej atmosfery. Dysponujemy 55 łóżkami w nowoczesnych, komfortowych salach 1- i 2- osobowych, każda sala posiada własną łazienkę i bezpłatny dostęp do Internetu. Dostępne są też nowoczesne sale rehabilitacyjne, a także przestrzenie rekreacyjne, w których nasi pacjenci mogą odpocząć i spędzić czas w towarzystwie innych.

Świadczenia w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym finansowane realizowane są w ramach kontraktu NFZ oraz prywatnie.

Świadczenia w ramach NFZ są częściowo opłacane przez pacjenta – zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, świadczeniobiorca ponosi koszty wyżywienia i zakwaterowania w świadczącym całodobowe usługi zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Miesięczna opłata co do zasady wynosi 250 proc. najniższej emerytury, ale nie może być wyższa niż kwota odpowiadająca 70 proc. miesięcznego dochodu świadczeniobiorcy w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej.
 

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
Nasi specjaliści
Bogumiła Michałek

Specjalista Pielęgniarstwa Rodzinnego, Geriatrycznego, Opieki Paliatywnej, Kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Pobyt miesięczny (dodatkowo doliczane są koszty leków oraz koszty materiałów higienicznych-pielęgnacyjnych)od 7 500 zł

WAŻNE dla pacjenta

Wnioski o przyjęcie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego są przyjmowane od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00.

Okiem naszych
specjalistów…

Co u nas słychać?

ZAJRZYJ na naszego bloga
zakład opiekuńczo leczniczy dla chorych na alzheimera - ilustracja
Zrozumieć Chorobę Alzheimera. Porady dla opiekunów i bliskich

Choroba Alzheimera jest najczęstszą postacią otępienia. Jest zaliczana do schorzeń neurodegeneracyjnych, czyli związanych z postępującą utratą komórek nerwowych, która przebiega w kilku etapach. Prowadzi do stopniowej utraty…