Zdrowie i zadowolenie pacjenta naszym celem (+48) 32 76 60 500 sekretariat@nefrolux.com.pl 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Szpitalna 6
O nas

NEFROLUX

wielospecjalistyczny szpital i stacje dializ na Śląsku

Jesteśmy wielospecjalistycznym ośrodkiem medycznym, który działa nieprzerwanie od 2004 roku w Siemianowicach Śląskich. Tu zlokalizowany jest Szpital NEFROLUX z pracowniami diagnostycznymi, z poradniami specjalistycznymi, z oddziałami szpitalnymi oraz z ośrodkiem rehabilitacji i fizjoterapii, a także z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym.

NEFROLUX to również sieć placówek medycznych na Śląsku specjalizujących się w leczeniu chorób nerek – znanych jako Stacje Dializ NEFROLUX. Placówki działają w Będzinie, w Bytomiu, w Dąbrowie Górniczej, w Jaworznie, w Mysłowicach, w Raciborzu, w Rudzie Śląskiej i w Siemianowicach Śląskich.

„Zdrowie i zadowolenie pacjenta naszym celem”

Od początku swojej działalności stawiamy na doświadczonych specjalistów, nowoczesne metody diagnostyki i leczenia oraz przyjazne warunki leczenia. Szczególnie dbamy o komfort i opiekę pacjenta, opartą na pełnym zrozumieniu i empatii.

W NEFROLUX wierzymy, że zdrowie to nie tylko brak choroby, ale także stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Dlatego nasz zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów pracuje z pasją i poświęceniem, by zapewnić kompleksową opiekę medyczną o najwyższej jakości. Nasze działania opierają się na indywidualnym podejściu do pacjenta, uwzględniając unikalne potrzeby i cele zdrowotne.

Przyświeca nam hasło „Zdrowie i zadowolenie pacjenta naszym celem”, które jest naszą filozofią działania. Stawiamy na komunikację i zaangażowanie, aby nawiązać szczere i trwałe relacje z naszymi pacjentami. Słuchamy uważnie, odpowiadamy na pytania i troszczymy się o pełne zrozumienie ich potrzeb. Dążymy do tego, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie podczas całego procesu leczenia.

Diagnostyka w NEFROLUX

W Szpitalu NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich skupiamy się na najwyższej jakości diagnostyce medycznej. Nasze zaawansowane pracownie diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa (TK), rentgenodiagnostyka (RTG), ultrasonografia (USG), endoskopia oraz laboratorium analityczne – pozwalają nam dokładnie ocenić stan zdrowia pacjentów.

W Pracowni TK stosujemy technologie, które umożliwiają nam uzyskanie szczegółowych obrazów wnętrza ciała. W Pracowni RTG wykonujemy badania rentgenowskie, które są niezwykle przydatne w diagnostyce wielu schorzeń. W naszej Pracowni USG korzystamy z ultradźwięków, które pozwalają nam ocenić stan narządów wewnętrznych, układu krążenia czy mięśni. W Pracowni Endoskopii przeprowadzamy badania, które pozwalają ocenić stan przewodu pokarmowego. Ponadto w NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich działa punkt pobrań Laboratorium Analitycznego, gdzie możliwe jest wykonanie szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Leczenie szpitalne w NEFROLUX

NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich to również oddziały szpitalne: anestezjologii i intensywnej terapii, nefrologiczny, okulistyki, chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz chirurgii jednego dnia otolaryngologiczny. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zapewnia opiekę nad pacjentami przewlekle chorymi i w stanie krytycznym, dbając o ścisłe monitorowanie stanu pacjenta oraz skuteczne zarządzanie bólem, aby zapewnić jak najlepsze wyniki i szybki powrót do zdrowia.

Oddział Nefrologiczny jest miejscem, w którym specjaliści zajmują się diagnozowaniem i leczeniem chorób nerek. Bez względu na rodzaj schorzenia nerek, takie jak przewlekła niewydolność nerek, kamica nerkowa czy choroby układu moczowego, nasz Oddział zapewnia kompleksową ocenę i terapię dla pacjentów w różnym wieku. Oddział Okulistyki to miejsce, w którym specjaliści skupiają się na diagnostyce i leczeniu różnych schorzeń oczu, takich jak zaćma, jaskra, choroby siatkówki czy uszkodzenia rogówki.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej specjalizuje się w leczeniu urazów i schorzeń układu ruchu. W oddziale nasi specjaliści wykonują operacje korekcyjne kości, palców, ścięgien, operacje zespołu cieśni nadgarstka czy zaburzeń zrostu kości po złamaniach. Oddział Otolaryngologiczny – Chirurgii Jednego Dnia skupia się na diagnostyce i leczeniu schorzeń dróg oddechowych, uszu, gardła i nosa. Nasi specjaliści otolaryngolodzy wykonują różne procedury, takie jak endoskopowe operacje nosa i zatok czy operacje przegrody nosa.

SZPITAL

Rehabilitacja i fizjoterapia w NEFROLUX

W Szpitalu NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich kładziemy duży nacisk na kompleksową opiekę nad naszymi pacjentami. Dlatego też oferujemy usługi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii w naszym Ośrodku Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Nasz zespół doświadczonych fizjoterapeutów i specjalistów rehabilitacji pracuje z pacjentami, aby przywrócić im pełną sprawność fizyczną i poprawić jakość życia.

Nasz Ośrodek oferuje różnorodne terapie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Wykorzystujemy nowoczesne techniki i metody, takie jak kinezyterapia, elektroterapia, masaż, terapia manualna i wiele innych. Naszym celem jest nie tylko przywrócenie sprawności fizycznej, ale także minimalizacja bólu, przywrócenie zakresu ruchu i poprawa jakości funkcjonowania.

Specjalizujemy się w różnych obszarach, takich jak rehabilitacja po operacjach ortopedycznych, usprawnianie po urazach sportowych, leczenie przewlekłych schorzeń reumatycznych oraz rehabilitacja neurologiczna po udarach, pourazowych uszkodzeniach mózgu i innych schorzeniach układu nerwowego. Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich dysponuje nowoczesnym sprzętem i specjalistycznymi urządzeniami, które wspomagają proces rehabilitacji. 

REHABILITACJA

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Siemianowicach Śląskich

W Szpitalu NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich oferujemy także usługi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który zapewnia opiekę medyczną i wsparcie dla pacjentów w różnych sytuacjach zdrowotnych. Nasze usługi są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W ramach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zapewniamy kompleksową opiekę lekarską i pielęgniarską. Świadczymy usługi konsultacji lekarzy specjalistów, aby zapewnić dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie. Wspieramy naszych pacjentów w aspektach medycznych, takich jak kontrola stanu zdrowia, monitorowanie postępu terapii i dostosowywanie planu leczenia do indywidualnych potrzeb.

OPIEKA

Stacje Dializ NEFROLUX

Od początku swojej działalności NEFROLUX specjalizuje się w nefrologii – w dziedzinie medycyny zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń nerek. Posiadamy szeroką sieć poradni nefrologicznych, oddziałów nefrologii oraz stacji dializ w 8 miastach na Śląsku, co umożliwia pacjentom łatwy dostęp do opieki nefrologicznej.

W ramach naszej sieci Stacji Dializ zapewniamy pacjentom dostęp do niezbędnej terapii dializacyjnej. Nasze stacje dializ są wyposażone w nowoczesne urządzenia i monitorowane przez doświadczony personel pielęgniarski oraz nefrologów. Dążymy do tego, aby zapewnić naszym pacjentom najwyższy standard opieki w bezpiecznym i komfortowym środowisku podczas terapii dializacyjnej.

STACJE DIALIZ