Zdrowie i zadowolenie pacjenta naszym celem (+48) 32 76 60 500 sekretariat@nefrolux.com.pl 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Szpitalna 6
Poradnie Diabetologiczne

Poradnie Diabetologiczne NEFROLUX

Ruda Śląska i Siemianowice Śląskie

Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się cukrzycą i związanych z nią schorzeniami. Jest to specjalizacja, która koncentruje się na profilaktyce, diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu pacjentów z cukrzycą. Cukrzyca jest chorobą metaboliczną charakteryzującą się podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Diabetologia ma na celu zarówno kontrolowanie poziomu cukru we krwi, jak i zapobieganie lub leczenie powikłań wynikających z tej choroby.

W Poradniach Diabetologicznych NEFROLUX w Rudzie Śląskiej i w Siemianowicach Śląskich oferujemy kompleksową opiekę nad pacjentami z różnymi typami cukrzycy. Nasz zespół specjalistów prowadzi profilaktykę, diagnozowanie oraz specjalistyczne leczenie powikłań związanych z cukrzycą. Jednym z kluczowych obszarów działalności naszych Poradni Diabetologicznych jest edukacja diabetologiczna – indywidualna i grupowa. Zapewniamy wsparcie pacjentom z cukrzycą i ich rodzinom, dostarczając cennych informacji na temat prawidłowego żywienia, technik samokontroli glukozy we krwi oraz technik podawania insuliny. 

W Poradniach Diabetologicznych w Rudzie Śląskiej i w Siemianowicach Śląskich diagnozujemy i leczymy:

 

  • cukrzycę typu I i II
  • hiper- i hipoglikemię
  • inne zaburzenia gospodarki węglowodanowej

 

Poradnie świadczą usługi w ramach kontraktu NFZ oraz prywatnie.
 

WAŻNE dla pacjenta

Prosimy zgłosić się z dowodem osobistym 5 minut przed planowaną wizytą do Rejestracji. Jeśli wizyta w Poradni Diabetologicznej będzie realizowana w ramach NFZ, należy dostarczyć skierowanie od lekarza kierującego. Na pierwszą wizytę należy przygotować dotychczasową dokumentację medyczną: wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań obrazowych oraz wypisy ze szpitali.

UWAGA! Skierowanie do lekarzy specjalistów należy dostarczyć w ciągu 14 dni od dnia rejestracji wizyty. Niedostarczenie skierowania w wyznaczonym terminie skutkuje wykreśleniem z kolejki oczekujących.

W sytuacji, gdy pacjent nie może zgłosić się na umówioną wcześniej wizytę w Poradni Diabetologicznej, prosimy o wcześniejsze telefoniczne odwołanie wizyty – tel. 32 621 26 05 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-19:00).
 

Konsultacja diabetologiczna200zł