Zdrowie i zadowolenie pacjenta naszym celem (+48) 32 76 60 500 sekretariat@nefrolux.com.pl 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Szpitalna 6
Poradnie Nefrologiczne

Poradnie Nefrologiczne NEFROLUX

Będzin, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Mysłowice, Racibórz, Ruda Śląska i Siemianowice Śląskie

Nefrologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom nerek. Choroby nerek mogą mieć różne przyczyny i objawy, takie jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, infekcje układu moczowego, kamica nerkowa czy schorzenia autoimmunologiczne.

W Poradniach Nefrologicznych NEFROLUX kompleksowo diagnozujemy i leczymy choroby nerek. Poradnie NEFROLUX działają przy Stacjach Dializ w: Będzinie, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Mysłowicach, Raciborzu, Rudzie Śląskiej i Siemianowicach Śląskich. 

W Poradni Nefrologicznej NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich przeprowadzamy badania diagnostyczne, takie jak analiza moczu, badania laboratoryjne, a także wykonujemy specjalistyczne badania obrazowe, w tym ultrasonografię nerek. Wszystkie badania można wykonać na miejscu w naszych pracowniach diagnostycznych w Siemianowicach Śląskich – USG i w laboratorium medycznym.

Nefrolodzy dbają o monitorowanie stanu pacjentów, ocenę postępu leczenia oraz udzielanie wsparcia i porad w zakresie zmiany stylu życia, diety i nawyków zdrowotnych. 

Nasze Poradnie współpracują ściśle z Oddziałami Nefrologicznymi oraz Stacjami Dializ, które również działają w Szpitalu NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich oraz w 7 innych miastach na Śląsku: Będzin, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Mysłowice, Racibórz i Ruda Śląska. Wszystko po to, aby zapewnić pacjentom kompleksową i wszechstronną opiekę diagnostyczno-leczniczą.

 

W Poradniach Nefrologicznych NEFROLUX m.in. diagnozujemy i leczymy:

 

  • przewlekłe choroby nerek (PChN)
  • niewydolność nerek
  • kamicę nerkową
  • infekcje układu moczowego
  • zespół nerczycowy
  • zapalenie nerek

 

Poradnie świadczą usługi w ramach kontraktu NFZ oraz prywatnie.
 

WAŻNE dla pacjenta

Prosimy zgłosić się z dowodem osobistym 5 minut przed planowaną wizytą do Rejestracji. Jeśli wizyta w Poradni Nefrologicznej będzie realizowana w ramach NFZ, należy dostarczyć skierowanie od lekarza kierującego. Na pierwszą wizytę należy przygotować dotychczasową dokumentację medyczną: wyniki badań laboratoryjnych, wyniki badań obrazowych oraz wypisy ze szpitali.

UWAGA! Skierowanie do lekarzy specjalistów należy dostarczyć w ciągu 14 dni od dnia rejestracji wizyty. Niedostarczenie skierowania w wyznaczonym terminie skutkuje wykreśleniem z kolejki oczekujących.

W sytuacji, gdy pacjent nie może zgłosić się na umówioną wcześniej wizytę w Poradni Nefrologicznej, prosimy o wcześniejsze telefoniczne odwołanie wizyty – tel. 32 621 26 05 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-19:00).


 

Konsultacja nefrologiczna200zł
Nasi specjaliści
Lek. Dariusz Grabowski
Lek. Dariusz Grabowski

specjalista nefrologii, kierownik Oddziału Nefrologii w Siemianowicach Śląskich

Aleksandra Tulaj
Aleksandra Tutaj

pielęgniarka koordynująca Oddziału Nefrologii w Siemianowicach Śląskich