Zdrowie i zadowolenie pacjenta naszym celem (+48) 32 76 60 500 sekretariat@nefrolux.com.pl 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Szpitalna 6
Pracownia USG

Pracownia Ultrasonografii (USG)

w NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich

USG (ultrasonografia) to metoda obrazowania, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do wizualizacji wnętrza ciała. Jest to popularna i powszechnie stosowana technika diagnostyczna, która umożliwia tworzenie obrazów struktur anatomicznych i narządów wewnątrz organizmu. Obrazy te pozwalają lekarzom na ocenę stanu narządów, ocenę ewentualnych zmian patologicznych, diagnozę chorób i monitorowanie postępów leczenia.

W placówce NEFROLUX w Siemianowicach Śląskich działa Pracownia Ultrasonografii (USG), która wykonuje badania USG narządów jamy brzusznej, tarczycy, narządów miednicy, układu moczowego i naczyń krwionośnych. Nasza Pracownia USG jest wyposażona w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny, który umożliwia dokładne obrazowanie różnych obszarów ciała. Specjalizujemy się w badaniach jamy brzusznej, tarczycy oraz nerek.

W Pracowni Ultrasonografii (USG) w Siemianowicach Śląskich wykonujemy badania USG:

 

  • jamy brzusznej 
  • tarczycy
  • nerek

 

Badania USG wykonujemy tylko prywatnie.
 

WAŻNE dla pacjenta

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania – jedynie w przypadku badania USG nerek i układu moczowego zaleca się, aby pacjent zgłosił się na badanie z pełnym pęcherzem moczowym. 

Na badanie należy zgłosić się 15-20 minut przed wyznaczonym terminem badania. 

USG jamy brzusznej120zł
USG tarczycy120 zł
USG nerek120 zł